Apartamenty inwestycyjne – 5 powodów, dla których warto w nie inwestować

apartamenty-inwestycyjneRosnąca ostatnio inflacja sprawia, że coraz więcej osób stara się lokować swojej środki właśnie w tym sektorze. Wpływ na to ma również niskie oprocentowanie oferowane przez banki i niepewność spowodowana sytuacją epidemiczną. Jednak tych powodów jest więcej, postanowiliśmy zebrać 5 najważniejszych.

Lokata kapitału

Osoby, które chcą zainwestować w nieruchomości najczęściej podają argument, że jest to już sprawdzony sposób na ulokowanie kapitału. I trudno nie przyznać im racji. Od wielu lat już wiadomo, że warto mieć w swoim portfelu inwestycyjnym właśnie nieruchomości. To sektor, który od wielu lat jest stosunkowo odporny na wahania rynkowe, a rosnący popyt na nowe nieruchomości sprawia, że coraz więcej osób czerpie zyski z tego typu inwestycji. Rynek mieszkań na wynajem może być szansą na uzyskanie przychodu, który z czasem wymaga relatywnie niewielkiego wysiłku.

Wysoka stopa zwrotu

Kolejnym argumentem za tym, żeby wybrać apartamenty inwestycyjne, jest możliwość uzyskania atrakcyjnej stopy zwrotu. Rynek nieruchomości nadal wygląda perspektywicznie, a to sprawia, że można liczyć na zarobek w postaci wzrostu wartości nieruchomości w czasie lub ten z najmu. Szczególną popularnością cieszą się apartamenty premium. Są one budowane w atrakcyjnych punktach dużych miast oraz w miejscowościach turystycznych. Dzięki temu cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców, a to prowadzi do utrzymania lub wzrostu cen tych nieruchomości. Szacuje się, że stopa zwrotu z tego typu inwestycji może wynieść nawet do 7-9% w skali roku.

Możliwość korzystania z apartamentu

Apartamenty inwestycyjne są atrakcyjną formą ulokowania kapitału również dlatego, że posiadanie tego typu nieruchomości w miejscowości turystycznej automatycznie rozwiązuje problem ze znalezieniem noclegu na wakacje. Kupując nieruchomość np. nad morzem zyskujesz ten przywilej, że możesz w nim również nocować, jeśli tak zostało zapisane w umowie np. z operatorem. To ważny argument, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem spędzania czasu na plaży. Musisz być jednak świadomy tego, że każdy Twój pobyt w apartamencie może obniżać stopę zwrotu z inwestycji. Szczególnie jeśli będziesz w nim przebywać podczas sezonu wypoczynkowego.

inwestycyjne-apartamenty

Brak problemów z najemcami

Decydując się na apartamenty inwestycyjne, np. te oferowane przez vacationinvestments.pl, warto również od razu wybrać firmę lub osobę, która będzie się zajmować obsługą lokalu. To szczególnie ważne, jeśli decydujesz się na kupno nieruchomości z dala od Twojego miejsca zamieszkania. Zaoszczędzisz sobie wtedy kłopotu z szukaniem najemców oraz sprzątaniem po nich. Dlatego warto znaleźć operatora obiektu. To wygodne rozwiązanie, będziesz mógł się wtedy skupić na innych działaniach a inwestycja i tak będzie przynosiła określone zyski.

Prestiż związany z inwestycją

Ważnym argumentem jest również prestiż. Posiadanie apartamentu w centrum dużego miasta lub w modnej turystycznej lokalizacji to powód do dumy. Dlatego też oprócz chęci zysku, warto spojrzeć też na to, że taka nieruchomość może podnieść Twój status społeczny. Co więcej, będziesz mógł zaprosić do swojej nieruchomości gości, którzy być może również będą chcieli skorzystać z tego sposobu lokacji kapitału.

Apartament w dobrym miejscu to nie tylko dobra inwestycja ze względów finansowych. Warto kupić taką nieruchomość również po to, żeby mieć możliwość spędzania czasu w wyjątkowych miejscach oraz podnieść swój status społeczny.

Pozostaw komentarz