Erasmus

Erasmus na WSAP

Erasmus jest programem współpracy między uczelniami. Jest przeznaczony przede wszystkim dla szkół wyższych, ich studentów i pracowników. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć także inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują z uczelniami.

Celem Erasmusa jest podnoszenie jakości kształcenia w krajach uczestniczących w tym programie poprzez rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami oraz wspieranie mobilności studentów i pracowników szkół wyższych.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku realizuje Program Erasmus od roku akademickiego 2000/2001. Z przyjemnością informujemy, iż WSAP otrzymał rozszerzoną Uczelnianą Kartę Erasmus 2007-2013, która uprawnia nas do realizowania wszystkich działań w ramach tego programu. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszym dokumentem Erasmus Policy Statement.

W ramach programu zawarliśmy osiemnaście umów dwustronnych z piętnastoma uczelniami partnerskimi. Na podstawie tychże umów studenci oraz etatowi pracownicy szkoły mają możliwość uczestniczenia w wymianie zagranicznej, na którą otrzymują stypendium. Istnieje również możliwość wyjazdu bez stypendium.

Informacje o współpracy WSAP z uczelniami na świecie

Zobacz szczegóły »

Yeuheni Yanushka, University of Limerick, Irlandia 2010-2011

Wygląda drogo ale warto...

Przeczytaj całość »

Izabela Ćwiekowska, Higher Institute of Maia, Portugalia, Erasmus studia 2009-2010

Nigdy nie sądziłam, że wyjazd na ‘Erasmusa’ zmieni moje życie.

Przeczytaj całość »

Emilia Silwonik, Adnan Menderes University, Turcja, Erasmus studia 2009-2010

Wyjazd  w ramach programu Erasmus jest świetnym doświadczeniem.

Przeczytaj całość »

design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.