Biblioteka

O bibliotece

Biblioteka WSAP to zbiór woluminów, czasopism oraz e-booków, dostępnych bezpośrednio w siedzibie biblioteki, a także on-line.

Bibliotekę WSAP powołano do życia w październiku 1997 r. Księgozbiór założycielski to 2104 woluminy przekazane Uczelni przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej po zlikwidowanej Pomaturalnej Szkole Samorządu Terytorialnego. Zbiory te stanowiły przeważnie wydawnictwa FRDL. Księgozbiór założycielski uporządkowano (zinwentaryzowano i skatalogowano) i przystąpiono do gromadzenia zbiorów niezbędnych do prowadzenia badań i zajęć dydaktycznych na wyższej uczelni.

Obecnie Biblioteka posiada ponad: 41 tys. wol. książek, 542 wol. broszur, 387 jednostki inwentarzowe zbiorów specjalnych, 29 e-booków.

W 2008 roku Biblioteka podpisała porozumienie o współpracy w ramach projektu "Migroteka" prowadzonego przez Polskie Forum Migracyjne. W ramach tego projektu Biblioteka WSAP wyposażona jest nieodpłatnie w literaturę dotyczącą problematyki migracyjnej.

Od 2012 r. studenci mogą również  dzięki podpisanemu  przez Uczelnię porozumieniu korzystać z czasopism on-line w ramach projektu „Bankowość. Finanse. Samorząd - Wiedza on-line”

Biblioteka WSAP gromadzi także czasopisma. W zbiorach znajduje się 226 tytułów czasopism, w tym 28 zagranicznych. Część czasopism została oprawiona. W Bibliotece znajduje się 833 tomów oprawionych czasopism. Część tytułów dostępna jest w wersji on-line.

Zbiory biblioteczne opracowywane są w systemie SOWA. Założone są dwie bazy katalogowe: Książki oraz Czasopisma. Biblioteka nie prowadzi katalogu kartkowego.

Stanowiska komputerowe w czytelni pozwalają na dostęp do zasobów Internetu oraz zamawianie i rezerwowanie książek.

Od  2010 r. istnieje możliwość korzystania z dostępu do pełnotekstowych baz w wersji elektronicznej w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki (bazy Science Direct, Springer, Web of Knowledge, Ebsco, Elsevier, Nature) zawierającej najważniejsze publikacje naukowe na świecie.

Biblioteka WSAP  posiada również dostęp do bazy Polska Bibliografia Prawnicza, która jest bardzo przydatnym narzędziem w tworzeniu bibliografii potrzebnej do prac naukowych: licencjackich, magisterskich itp. Zawiera opisy książek, artykułów ze wszystkich czasopism prawniczych, prace zbiorowe od lat 70-tych.

Zaproponuj książkę, a my ją umieścimy w księgozbiorze.

Zaproponuj »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.