Studia licencjackie - Bezpieczeństwo narodowe

Studia licencjackie - Bezpieczeństwo narodowe

Specjalność „ Służby Państwowe w systemie bezpieczeństwa narodowego ” została przygotowana z myślą o osobach zainteresowanych pracą w służbach bezpieczeństwa państwa m.in. do takich jak: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Straż Miejska, Służba Celna, ABW, itp.. Program kształcenia został tak ułożony, aby przygotować przyszłych absolwentów do pracy w służbach realizujących zadania zarówno z zakresu bezpieczeństwa zewnętrznego, jak i wewnętrznego. »

Specjalność „ Zarządzanie kryzysowe ” została przygotowana z myślą o absolwentach, którzy są zainteresowani pracą w instytucjach realizujących zadania z zakresu zarządzania kryzysowego. Absolwenci będą merytorycznie i praktycznie przygotowani do pracy w organach zarządzania kryzysowego (rządowych i samorządowych) odpowiedzialnych za prognozowanie i reagowanie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej i kryzysu na terenie Polski. »

W ramach specjalności „ Obrona narodowa ” założono przygotowanie absolwentów do służby w polskich siłach zbrojnych. Zakres przedmiotowy omawianej specjalności został skoncentrowany na przekazaniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych przydatnych w późniejszej służbie. Studenci zostaną zaznajomieni ze specyfiką poszczególnych rodzajów sił zbrojnych w Wojsku Polskim, jak również rodzajami sił zbrojnych wybranych państw. »

design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.