Tradycja i nowoczesność
WSAP powstała w 1996 roku z inicjatywy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Od 2013 rokui prawa założycielskie Uczelni przejęła spółka Professional Quality Education. WSAP Jest wyższą uczelnią niepubliczną, działającą na zasadach non-profit.

Nasi absolwenci, a mamy ich już ponad 16 000, to profesjonaliści gotowi do podejmowania wyzwań i praktycznie przygotowani do pracy w polskiej i międzynarodowej administracji publicznej, polityce, nauce, kulturze, gospodarce. Gwarantujemy wysoki poziom kształcenia, dbamy o pozytywny wizerunek swoich studentów i absolwentów. Najlepsi mają możliwość odbywania praktyk i staży za granicą. Już dziś mogą skorzystać z doświadczeń, jakie oferują nasi partnerzy w całej Europie.

Uczelnia położona jest w malowniczym zespole parkowym. Jej siedzibą jest zabytkowy XIX-wieczny Pałac Lubomirskich oraz nowoczesny budynek Collegium Novum. Pałac Lubomirskich dysponuje komfortowymi pomieszczeniami dydaktycznymi. Należą do nich aule wykładowe po ok. 200 miejsc (wyposażone w klimatyzację, nagłośnienie, ekrany, rzutniki, wygodne fotele) oraz 11 sal ćwiczeniowych ze sprzętem audio-video i rzutnikami. Od 2004 roku studenci korzystają z nowego budynku Collegium Novum. Znajdują się w nim dwie aule na 450 i 250 miejsc oraz 14 sal ćwiczeniowych wyposażonych w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i programów prawniczych. Do dyspozycji studentów pozostają ponadto siłownia i sala fitness oraz pub. Uczelnia dysponuje nowoczesnym zestawem do tłumaczeń symultanicznych: dwie kabiny tłumaczy, 8 pulpitów do tłumaczeń. Dodatkowo posiadamy sprzęt do wideokonferencji, składający się z wielu elementów i pozwalający na prowadzenie wykładów oraz prezentacji na odległość. W skład zestawu wchodzi: kodek wideokonferencji, wzmacniacz dźwięku, kamera podsufitowa, telewizor LCD, nagrywarka DVD, sterownik kamery, głośniki podsufitowe, mikrofony konferencyjne.

W wrześniu 2011 oddaliśmy do użytku nowy budynek Collegium Universum. Nowy obiekt jest połączony łącznikiem z już istniejącym budynkiem Collegium Novum i liczy ponad 3500 m2 powierzchni, na której znajduje się wiele sal wykładowych i ćwiczeniowych oraz dwie nowoczesne aule, każda mieszcząca ok. 400 osób. Wszystkie pomieszczenia dydaktyczne są wyposażone w profesjonalny sprzęt pozwalający na prowadzenie zajęć przy pomocy interaktywnych materiałów dydaktycznych. Biblioteka wraz z przestrzenną czytelnią zapewnia studentom komfort korzystania ze zgromadzonych zbiorów, a stanowiska komputerowe umożliwiają korzystanie ze zbiorów internetowych. Istotnym elementem projektu jest również zakup systemu monitoringu dla całego nowego budynku oraz instalacja inteligentnego systemu sterującego zużyciem energii elektrycznej i ogrzewania. Takie rozwiązanie sprzyja energooszczędności obiektu, a także zapewnienia wysoki komfort użytkowania.